Agnosy | Reido

Dziś dwa miłe dla [d]ucha wyjeby – nic przesadnie nowego, ale jak najbardziej warte posłuchania!

Agnosy – Past the point of no return

agnosy

Rewelacyjna płyta!!! Można było jednak być pewnym, że Agnosy nie zawiedzie, albowiem w składzie tej kapeli grają ludzie z Health Hazard, czy Doom, zatem wszelkie rekomendacje dla lubiących crustowe wymioty, są zbędne.

Ciężki, mocarny metal/crust walec ze świetnymi gitarami i punkowym brudem! Doskonale zagrany kawałek brytyjskiego hałasu po linii Amebix, Extinction of Mankind. Nie warto jednak brnąć w porównania, bo Agnosy samo w sobie jest mega-dobrym kawałem crusta – “polecam!”, to za mało powiedziane!

Reido – -11

reido

Reido, to skład z Białorusi, który wgniata w ziemię świetną płytą: -11. Ciężki, monumentalny sludge, w którym nie brakuje nic z mocy tego depresyjnego gatunku muzy. Na pierwszy rzut ucha Reido kojarzy się z mixem starego Godflesh’a i Counterblast… ale to tylko pozory.  -11, to oryginalna (jak dla mnie) i przemyślana płyta, w której nie ma krzty nadziei, której dźwięki wysysają ostatnie krople energii. Potężny wokal dopełnia dzieła. Osiem kawałków sludge’owej miazgi – obowiązkowe dla wszystkich entuzjastów takiego grania!

4 odpowiedzi na “Agnosy | Reido”

 1. Miałem napisać, że mimo Twej recenzji odnośnie Agnosy – ja i tak wolę GBH, Cockney’ów, Exploited 😀 i takie tam…

  Jednak coś ta muza kurewsko mi pasuje do mych podziemnych skał, brudu, syfu, błota, strachu i satysfakcji z walki odnośnie odkryć.
  Ta płyta. Reszta to…
  😀

 2. Jak mi powiesz, że Exploited, albo GBH pasuje do Twoich skał, to zacznę słuchać ska, jak boga nie kocham! 😀

  No racja, rzygo-hałasy siadają doskonale pod Twoje kopalnie, klaustrofobiczne chodniki, wilgoć i syf! Ja bym powiedział, że nawet bardziej białoruskie Reido, niż Agnosy, chociaż obie kapele “zmieściłyby się” u Ciebie pod ziemią 😉

 3. Zapomnialeś nadmienic ze Agnosy to przede wszystkim ten sam sklad co Begining of the end- inny jest tylko wokal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *