Exaile 0.3.0.1

Pisałem jakiś czas temu o Exaile, jako o bardzo zadowalającej alternatywie dla Rhythmboxa, czy Amaroka. Jakiś czas temu ukazała się kolejna wersja – Exaile 0.3.0.1. W repozytoriach #!Crunchbanga, Minta, czy Ubuntu Exaile jest (jeszcze) wyłącznie w starszej wersji 0.2.1.4 , ale bez problemu pobrałem 0.3 ze strony Exaile’a i zainstalowałem przez gDebi. Wcześniej oczywiście pozbyłem się starszej wersji programu:
# apt-get remove exaile
Po instalacji wszelkie ustawienia konfiguracyjne + cała kolekcja z muzyką emigrowały do 0.3.0.1. Wizualnie nowy Exaile niewiele różni się od poprzednika (np. zmieniła się ikona w obszarze powiadamiania; rozłożenie kolumn w programie i możliwość zmiany tychże – bez zmian), ale jest kilka zmian wewnątrz. Do preferencji programu dołączono menu z pluginami. generalnie ustawienia odrobinę odchudzone i skonkretyzowane, ale zachoowujące funkcjonalność Exaile. M.in. dołączono menu pluginów do preferencji, poprawiono obsługę menadżera okładek (dodanie okładek z last.fm). Niestety zniknął z wersji 0.3.0.1 korektor graficzny ze schematami ustawień dźwięku (rock, jazz, calssical itd.). Plugin shoutcast radio, to największa niespodzianka – nareszcie w Exaile’u kategorie radiostacji zostały rozszerzone do maximum (w porównaniu z wcześniejszym, dosyć ubogim shoutcastem) i obecnie przypominają te znane z Amaroka czy BMPx.
Rewolucyjnych zmian nie ma, jednak widać, że Exaile się rozwija i wciąż jest sporym wyzwaniem dla Amaroka; Exaile uruchamia się i działa szybckiej, bo nie jest przesycony graficznymi gadżetami jak Amarok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *