www.polskieradio.pl – “zmiany” (oby na lepsze)…

Z radością powitałem fakt, że mogę wreszcie słuchać mojej ulubionej radiowej Dwójki na kompie. Taaaa, wiem, że dla wielu z Was, to oczywista oczywistość i nie ma się czym podniecać: słuchanie publicznego radia w internecie, to kwestia kliknięcia i basta. Owszem, tak rzecz się ma, gdy używa się jedynie słusznego systemu operacyjnego o monopolistycznej nazwie Windows. Polskie Radio udostępnia transmisję internetową poprzez niepraktyczną maszkarę pt. Windows Media Player, w związku z czym tacy nieszczęśni użytkownicy Linuksa jak ja, byli, delikatnie rzecz ujmując, w dupie.
Teraz na stronie PR łaskawie udostępniono transmisję również w odtwarzaczu flash, w związku z czym mam dostęp do wszystkich programów PR. Mógłbym oczywiście słychać ich poprzez tradycyjny odbiornik, niemniej jest to zwykłe marnotrawstwo energii, gdy jednocześnie robi się coś na komputerze.
Od jakiegoś czasu stronę PR jest wyświetlana w wersji beta. Wcześniejszy jej wystrój nie powalał na kolana i był mocno sztampowy. Obecnie strona jest niemal przeładowana rozmaitymi odnośnikami, ale paradoksalnie, jej struktura jest mocno praktyczna i ułatwia nawigację.
Ciekawym rozwiązaniem jest fakt, że po kliknięciu na ramówkę ukazuje się nam tabela ze wszystkimi pięcioma programami PR. Po lewej stronie mamy tabelę z kategoriami audycji (“informacje”, “filozofia”, “wywiad”, “muzyka”, “teatr” itd.); po zaznaczeniu którejś z nich, podświetlają się nam w ramówce audycje wszystkich pięciu programów w danej kategorii – niewątpliwie wygodne. Po uruchomieniu odtwarzacza flash otwiera się również cały “rozkład jazdy” programu, którego słuchamy wraz z zaznaczoną aktualnie emitowana audycją.
Innym “gadżetem” jest Moje Polskie Radio – miejsce, gdzie możemy wybrać ulubioną audycję i słuchać tylko jej.
Mam nadzieję, że te zmiany na stronie pociągną być może konkretne zmiany w strukturze PR, jej (w wielu przypadkach koszmarnie tendencyjnych) audycjach i że te polityczne świnie zrozumieją wreszcie sens określenia “media z misją publiczną”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *